KÜTAHYA ALTINTAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özgür ATAÇ Öğretmenimizin Projesi..

   Altıntaş Şehit Polis Elvan Özbay MTAL Bilişim Teknolojileri öğretmeni Özgür ATAÇ tarafından hazırlanan AKRAN DEĞERLENDİRME SİSTEMİ konulu proje Kütahya genelinde ilk üç proje arasına girerek Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yerel değerlendirmeye alınmıştır.
Özgür ATAÇ Öğretmenimizin Projesi..

            AKRAN DEĞERLENDİRME SİSTEMİ

    Akran Değerlendirme Sistemi; öğrencilerin birbirlerini değerlendirmelerine olanak veren, öğrenci merkezli online bir değerlendirme platformudur. Öğrenci ve öğretmenlerin kayıt oldukları sistemde öğretmenler tarafından dersler ve ödevler oluşturulur. Öğrenciler bu derslere kayıt olur ve derse ait ödevlere ürünlerini gönderirler. Her öğrenci diğer öğrencilerin ödevlerini inceler ve belirli kriterlere göre bu ödevleri değerlendirir. Bu değerlendirmelerin ortalaması ile öğrencilerin puanları oluşur. Yani öğrenciler diğer öğrenciler tarafından değerlendirilir. Bu işlemlerin tamamı online olarak gerçekleştirilir. Akran Değerlendirme Sistemi ile öğrencinin farklı açılardan düşünebilme, sorumluluk alma, özgüven, bilimsel düşünme ve karar verme yeteneklerinin gelişmesi sağlanır."

Bozbay Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi No 2 ALTINTAŞ//KÜTAHYA - 0274 311 21 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.